ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР НААН
Західний міжрегіональний науковий центр у системі Національної академії аграрних наук України створено рішенням Президії НААН 16/01
від 31 жовтня 2018 р. для підвищення ролі аграрної науки та освіти в розробці і реалізації ефективної регіональної аграрної політики за умов децентралізації влади областей, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.
Центр є структурним підрозділом НААН з організації регіонального і міжрегіонального співробітництва, який координує наукові дослідження та організацію впровадження їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій відповідних регіонів, спрямовує зусилля вчених визначеного переліку наукових установ та закладів вищої освіти різної спеціалізації, розміщених у зоні діяльності та віднесених до сфери координації центрів незалежно від їх відомчої належності, на вирішення поставлених завдань.
До складу Західного міжрегіонального наукового центру НААН входять наукові та інші установи НААН, а також навчальних закладів, які належать до сфери координації Центру, із 7 областей (Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька), а також представники громадських організацій та органів місцевого самоврядування.
Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН – головна наукова установа Західного міжрегіонального наукового центру.
Вищим науково-координаційним органом Центру є Науково-координаційна рада.
Головними завданнями Західного міжрегіонального наукового центру є:
- Сприяння розвитку співпраці наукових установ і закладів вищої освіти із місцевими органами влади та суб’єктами аграрного бізнесу, вдосконалення наукового забезпечення для вирішення актуальних міжрегіональних і регіональних проблем інноваційного розвитку аграрного сектора та сільських територій.
- Розробка програм наукового та кадрового забезпечення інноваційного розвитку аграрного сектора та сільських територій регіонів, моніторинг стану їх виконання, сприяння широкому використанню високоефективних наукових розробок у зоні діяльності Центру.
- Узагальнення потреб регіонів, органів місцевого самоврядування та аграрного бізнесу в розвитку фундаментальних та прикладних досліджень науково-дослідних установ аграрного профілю та закладів вищої освіти на територіях визначених регіонів, підвищення рівня їх наукового потенціалу, розвиток інтеграції аграрної науки, освіти та аграрного бізнесу.
- Створення та ведення реєстру інноваційних продуктів і проектів (стартапів), сприяння організації та кооперуванню їх впровадження із зарубіжними науковими розробками та партнерами.
- Сприяння створенню та координації діяльності відповідних наукових центрів для забезпечення інноваційного розвитку аграрного сектора та сільських територій в кожному регіоні та за потреби на територіях об’єднаних територіальних громад та адміністративних районів.
- Розвиток науково-технологічної системи трансферу інновацій, організація міжнародного співробітництва із відповідними науковими установами країн Європейського Союзу на умовах Угоди про євроасоціацію в інтересах регіонів, на які поширюється діяльність Центру.
- Координація заходів за участі наукових установ і закладів вищої освіти регіону з:
- організації випробування завершених науково-дослідних робіт та адаптації їх до зональних ґрунтово-кліматичних, екологічних, соціально-економічних та інших умов;
- організації маркетингових досліджень та трансферу інноваційних проектів в агропромислове виробництво в зоні діяльності Центру;
- науково-консультаційного супроводу трансферу інновацій в зоні діяльності центру та поширення сільськогосподарської інформації для аграрних бізнес-структур та сільських громад, сприяння пошуку джерел інвестиційного забезпечення впровадження інновацій;
- сприяння організації патентно-ліцензійної діяльності та забезпечення захисту прав суб'єктів права інтелектуальної власності в наукових установах НААН, що знаходяться в зоні діяльності Центру;
- сприяння розвитку просвітницької діяльності, підвищенню інтелектуального потенціалу регіону.